“Zgjohet” Basha, zbulohet paralajmërimi që dha në mbledhje

0
29


Kryetari i selisë blu, Lulzim Basha, gjatë mbledhjes së zhvilluar ditën e sotme, është shprehur se prioritet i PD është ngritja e tre komisioneve hetimore.

Sipas informacioneve të para mësohet se Basha ka kërkuar ngritjen e komisioneve hetimore për tre çështje, zgjedhjet e 25 prillit, çështjen Beçhetti dhe inceneratorët.

Ndërkaq, Jorida Tabaku mësohet se do të të jetë kryetare e Komisionit Hetimor për Inceneratoret ndërsa kryetar për Komisionin e hetimit të masakrës  zgjedhore do të jetë Enkelejd Alibeaj.

Kryetar për Komisionin hetimor për Becettin do të jetë Gazment Bardhi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here