ZOT mbaj dorën/ Pamje të rënda nga tërmeti në mëngjes, 1 i vdekur deri tani, ja çfarë dyshohet –

0
856


Pamje të rënda vijnë nga mediat e shtetit fqinj Greqisë, nga pasojat që la pas tërmeti që tmerroi mëngjesin e sotëm qytetarët.

Lëkundja e fortë ishte me magnitudë 5.8 ballë e shkallës righter dhe ka goditur Kretën, zonën e Arkalochorit.

Mediat greke informojnë se disa shtëpi janë shembur dhe se raportohet se ka persona nën rrënoja.

Forca të shumta janë nisur drejt Arkalochorit për ‘tu ardhur në ndihmë qytetarëve që kanë mbetur të bllokuar.

Mësohet se një person është gjetur I vdekur nën rrënoja, dhe bëhet fjalë për një punëtor në kishën e Profetit Ilia.

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here